24.02.2024 w Pradze odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów na ergometrze . Zawodnicy w tym roku mogli startować zdalnie. Z takiej możliwości skorzystał Jerzy Kowalski z KW Gopło Kruszwica, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji narodowej w Lago Azul. W biegu finałowym seniorów wagi lekkiej Kowalski z wynikiem 6.11,9 zajął trzecią pozycje . Wygrał Niemiec Florian Roller 6:09,7 , drugi był Jirim Simank 6:10,9

27.01.2024 odbyły się XXXIII Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Bardzo dobry występ zaliczył zawodnik KW Gopło Kruszwica Jerzy Kowalski, który z czasem 6:13 zajął I miejsce w seniorach wagi lekkiej. Nasz "Olimpijczyk" kolejny raz udowodnił , że jest najlepszym wioślarzem wagi lekkiej w Polsce.  W zawodach startowali również: Kamil Sieradzki i Patrycja Domalska.

Wyniki:

ML: Kowalski Jerzy 2000m / 6:13,6

MB: Sieradzki Kamil 2000m / 6:14,5

KA: Domalska Patrycja 2000m / 7:32,2

 

20.12.2023 odbyła się kolacja wigilijna Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica. Podczas spotkania prezes klubu Stefan Janeczek podziękował wszystkim sympatykom klubu za wsparcie i ciężką pracę na rzecz kruszwickiego wioślarstwa. W trakcie zebrania głos zabrał Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, który złożył życzenia oraz pogratulował sukcesów sportowych .

Olimpijczyk Jerzy Kowalski , podziękował trenerom, prezesowi klubu oraz Burmistrzowi Kruszwicy za współpracę i przedstawił wizję swoich startów  podczas przygotowań olimpijskich do olimpiady Paryż  2024.

Podczas spotkania wspomniano również o zbliżających się Mistrzostwach Europu Juniorów 2024 , które odbędą się 1-2 czerwca  w Kruszwicy.

Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ... Read more ...Read more ...Read more ...

 

Partnerzy KW Gopło Kruszwica: