Klub wioślarski gopło kruszwica

Jurek piąty w finale Mistrzostw Europy w Glasgow 2018.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów 2018 w wioślarstwie odbyły się w szkockim Strathclyde (3-5.08.2018) . Wśród startujących wystąpił wioślarz naszego klubu Jerzy Kowalski, który razem z Miłoszem Jankowskim w dwójce wagi lekkiej wywalczył V miejsce z czasem: 06:28.040.

Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającą się główną imprezą 2018 jaką będą Mistrzostwa Świata Seniorów w Plowdiw.

Reprezentacja Polski zdobyła cztery medale :

  • złoty w czwórce podwójnej kobiet,
  • srebrny w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet
  • brązowy w czwórce bez sterniczki kobiet
  • brązowy w czwórce podwójnej męskiej.

Jurek na Mistrzostwach Europy 2018

Mistrzostwa Europy wioślarzy 3-5.08.2018 na torze regatowym w Strathclyde Country Park. To kolejne wielkie regaty z naszym wioślarzem. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) wraz z Miłoszem Jankowskim (AZS Gdańsk) będą walczyć na dwójce podwójnej wagi lekkiej o tytuł „ Mistrza Europy”. Rok bieżący dla tej osady był bardzo pomyślny. Po kilku startach w Pucharach Świata wioślarze w klasyfikacji generalnej uplasowali się na drugiej pozycji. Wszyscy liczymy na sukces Jurka i Miłosza.

IV miejsce Domalskiej na Pucharze Młodzieży w CORK

Tegoroczny Puchar Młodzieży w wioślarstwie odbył się w Irlandii w miejscowości Cork. W regatach startowało 12 reprezentacji europejskich w kategorii juniora 17-18 lat. W gronie startujących była również zawodniczka KW Gopło Kruszwica Patrycja Domalska , która w czwórce juniorek zajęła 4 miejsce.III miejsce na Ogolnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Kruszwicy w dniach 26-29.07.2018 odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie . Regaty te są najważniejszą imprezą sportową dla zawodników w wieku 16-17 lat. Na starcie staneło 380 wioślarzy , który rywalizowali na dystansie 2000m . Nad organizacją regat czuwał Stefan Janeczek prezes KW Gopło Kruszwica. W regatach uczestniczyli również zawodnicy Klub Wioślarski Gopło Kruszwica . W dwójce pojedynczej juniorek młodszych Domalska Dominika i Majewska Martyna wywalczyły brązowy medal (trenerem  osady jest Robert Januszek).

Miłym akcentem podczas XXIV Olimpiady Młodzieży było również  nagrodzenie medalami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego prezesa klubu Gopło Stefana Janeczka oraz  trenera Kazimierza Naskręckiego , którzy otrzymali nagrody z rąk Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusza Kurzawy  .

Wyniki z regat są pod adresem: zobacz

Nominacja do Kadry Narodowej Patrycji Domalskiej

Nowe talenty rosną w Kruszwicy, Patrycja Domalska idzie w ślady "Kruszwickich Olimpijczyków".

22.07.2018 w COS Wałcz została nominowana do Kadry Narodowej w wioślarstwie .

27-29.07.2018 wystartuje w regatach Coupe de la Jeunesse w Cork-Irlandia.

Trenerem zawodniczki jest Robert Januszek