Klub wioślarski gopło kruszwica

Baltic Cup w Kruszwicy 29-30.09.2018

Już 29-30.09.2018 do Kruszwicy przyjadą najlepsi wioślarze z Krajów Nadbałtyckich w kategorii juniora (15-17 lat), by walczyć o tytuł Mistrza Baltic Cup. W reprezentacji Polski zobaczymy kruszwicką  wioślarkę Patrycję Domalską.

Regaty Baltic Cup już po raz drugi odbędą się na jeziorze Gopło. Uczestniczą w nich sportowcy z państw nadbałtyckich takich jak: Polska, Niemcy, Białoruś, Litwa, Estonia, Rosja, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Dania oraz Łotwa.  Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego "Baltic Cup" 2018 w Kruszwicy jest Stefan Janeczek Prezes Klubu Wioślarskiego "Gopło" Kruszwica.

Zapraszamy na oficjalną stronę zawodów  zobacz

III miejsce w sprincie

W Płocku 15.09.2018 odbyły się X Mistrzostwa Polski w sprincie. Klub Wioślarski Gopło Kruszwica reprezentowała Joanna Janeczek , która w biegu jedynek juniorek zajęła 3 miejsce z czasem 1:41 na dystansie 500m.

Gratulujemy sukcesu.

VIII miejsce w Mistrzostwach Świata w Plowdiv

Jerzy Kowalski (KW Gopło Kruszwica )  i Miłosz Jankowski ( AZS Gdańsk) podczas Mistrzostw Świata Seniorów Plowdiv 2018 w dwójce podwójnej wagi lekkiej   zajęli VIII miejsca z czasem 6;23.

Gratulujemy sukcesu.

Foto.Jarosław Szymczyk

Złoty medal dla Patrycji w DMP 2018

8.09.2018 na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Zawodnicy zmagali się na dystansie 7,5 kilometra w kategorii juniorów, seniorów i weteranów .

Gospodarzy reprezentowała Patrycja Domalska, która w grupie jedynek juniorek zajęła I miejsce uzyskując tytuł Długodystansowego Mistrza Polski 2018 z czasem 34:54,4. Trenerem wioślarki jest Robert Januszek.

Kowalski Jurek wystartuje w Mistrzostwach Świata 2018

W sobotę w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu zostały wręczone nominacje do wyjazdu na Mistrzostwa Świata Seniorów w wioślarstwie, które odbędą się  9.09.2018 w bułgarskim Płowdiw. Wśród nominowanych Jerzy Kowalski zawodnik KW Gopło Kruszwica.

Nasz wioślarz wraz z Miłoszem Jankowskim (AZS Gdańska) wystartuje w dwójce podwójnej wagi lekkiej .

Trzymamy kciuki.

fot.J Kowacic