Klub wioślarski gopło kruszwica

Regaty w Poznaniu

27-28.09.2018r na torze regatowym „Malta” odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne w wioślarstwie. Trudne warunki pogodowe panujące podczas tej imprezy przeszkodziły w uzyskaniu wysokich wyników sportowych. Wioślarze zmagali się z wiatrem, deszczem i falami.

Wioślarki z KW Gopło uzyskały następujące rezultaty.

W pierwszy dzień :

  • 1xKJ Patrycja Domalska finał A, VIII miejsce .
  • 1xKJM Martyna Majewska finał B, II miejsce .
  • 1xKB Joanna Janeczek finał C I miejsce .

Drugiego dnia.

  • 1xKJ Domalska Patrycja finał B, III miejsce.
  • 1xKJM Majewska Martyna finał B, I miejsce.
  • 1xKB Janeczek Joanna finał C, I miejsce .

Nowa łódz dla seniorów

W dniu 11.10.2018 r. na terenie przystani KW "Gopło " Kruszwica Zarząd Klubu przekazał nową łódz wioślarską - jedynkę ,marki Filippi w użytkowanie grupie seniorów. Swoją obecnością zaszczycił Pan Dariusz Kurzawa Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nowy sprzęt jest jednym z elementów przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio-2020 roku naszych zawodników.

Baltic Cup 2018 na medal.

W dniach 29-30.09.2018 w Kruszwicy odbyły się Międzynarodowe Regaty Krajów Nadbałtyckich „Baltic Cup”. Reprezentacje: Finlandii, Łotwy, Niemiec, Estonii, Litwy, Norwegii, Szwecji, Danii, i Polski w kategorii juniora 15-17 lat rywalizowały na dystansach 2000m i 500 m. . Organizacją regat zajął się sztab pod kierownictwem prezesa Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica Stefana Janeczka.

Bardzo dobry występ zanotowała Polska Reprezentacja, która zdobyła 14 medali: 3 złote,6 srebrnych i 5 brązowych. W klasyfikacji zespołowej Polacy uplasowaliśmy się na drugiej pozycji.

Wśród medalistów nie zabrakło zawodniczki Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwicy Patrycji Domalskiej, która na czwórce podwójnej wywalczyła z koleżankami dwa brązowe medale na dystansie : 2km i 500m.

Zobacz fotorelację.

Baltic Cup w Kruszwicy 29-30.09.2018

Już 29-30.09.2018 do Kruszwicy przyjadą najlepsi wioślarze z Krajów Nadbałtyckich w kategorii juniora (15-17 lat), by walczyć o tytuł Mistrza Baltic Cup. W reprezentacji Polski zobaczymy kruszwicką  wioślarkę Patrycję Domalską.

Regaty Baltic Cup już po raz drugi odbędą się na jeziorze Gopło. Uczestniczą w nich sportowcy z państw nadbałtyckich takich jak: Polska, Niemcy, Białoruś, Litwa, Estonia, Rosja, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Dania oraz Łotwa.  Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego "Baltic Cup" 2018 w Kruszwicy jest Stefan Janeczek Prezes Klubu Wioślarskiego "Gopło" Kruszwica.

Zapraszamy na oficjalną stronę zawodów  zobacz

III miejsce w sprincie

W Płocku 15.09.2018 odbyły się X Mistrzostwa Polski w sprincie. Klub Wioślarski Gopło Kruszwica reprezentowała Joanna Janeczek , która w biegu jedynek juniorek zajęła 3 miejsce z czasem 1:41 na dystansie 500m.

Gratulujemy sukcesu.