Klub wioślarski gopło kruszwica

Centralne Kontrolne Regaty Juniorów w wioślarstwie.

30.06-1.07.2018 w Kruszwicy odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Był to ostatni sprawdzian juniorów mających aspiracje do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata Juniorów (Racice-Czechy) oraz Mistrzostwa Coupe de Jeunesse (Cork-Irlandia).

Na starcie stanęło 460 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najważniejsze biegi rozgrywane były na dystansie 2000m w jedynkach oraz dwójkach . Organizacją regat zajął się zespół pod kierownictwem prezesa KW Gopło Kruszwica Stefana Janeczka .

Mimo trudnych warunków atmosferycznych wioślarze dobrze zaprezentowali się na regatach.

Udany występ zaliczyła zawodniczka KW Gopło Kruszwica Patrycja Domalska, która w jedynce juniorek zajęła czołowe miejsce dające kwalifikacje do składu reprezentacji narodowej na regaty Coupe de Jeuness w Cork (Irlandia).

W regatach startowali jeszcze: Janeczek Joanna 1xKJ, Domalska Dominika 1xKJM, Madejczyk Marcin 1xCH oraz Wawrowska Daria 1xDZ.